11. august 2023

XXX Eesti meistriteks krooniti Aadusaar ja Ustal

Rae golfis kolm päeva väldanud 30. Eesti löögimängu meistrivõistlused golfis võitjateks krooniti Sander Aadusaar (Niitvälja Golfiklubi) ning Triin Marleen Ustal (Rae Golfiklubi).

Loe lähemalt

Naiskond naaseb EM võistluselt viienda kohaga

Eesti golfi naiskond lõpetas väikeriikide Euroopa meistrivõistlused 2:1 võiduga Ungari üle ning naaseb turniirilt teist aastat järjest viienda kohaga. Turniirivõit läks suurfavoriit Poolale, kes alistas finaalis kuivalt Bulgaaria, kellele teadupärast meie jäime alla veerandfinaalis. Pronksi sai koduväljaku toel Kreeka koondis.

Junior Open

Eile lõppes Estonian Golf & Country Clubis kolm päeva väldanud Estonian Junior Openi võistlus, kus osales rekordilised 130 mängijat kümnest erinevast riigist. Kümne võistlusklassi peale jäeti koju täpselt pooled esikohad.

Kolm esikohta langes lõunanaabrite, üks põhjanaabrite ja üks Malta esindaja saagiks.

Noorte rajamängu meistriteks krooniti Kivi ja Lautre

Pärnu kahel väljakul peetud noorte rajamängu meistrivõistluste võitjateks krooniti Ralf Johan Kivi (Niitvälja Golfiklubi) ning Nicky Zoe Lautre (Estonian Golf & Country Club).Lautre pääses võiduga WAGR edetabelisse.

Eestlased naasevad Lätist mitme esikohaga

Käesoleva aasta Latvian Junior Openilt, toovad eestlased kokku koju neli esikohta. Kõige tähtsama võitis neist U18 noormeeste koondise liige Robin Udodov, kes võiduga U18 klassis (tulemus -1) tagas pääsu ka WAGR edetabelisse. U16 noormeeste klassi võitis samuti meie noortekoondislane Rasmus Kivila Jr (tulemusega par), kuid allajäämine just Udodovile ühe löögiga jättis seekord WAGR ukse suletuks. Kuni 10-aastaste poiste klassis sai võidu Lui Saat ja kuni 12-aastaste tüdrukute klassis Brenda Paalberg. Kõik nad esindavad Niitvälja Golfiklubi.

U16 EM võistluselt naaseb Kivila 15. kohaga

Euroopa kuni 16-aastaste Euroopa meistrivõistlused toimusid sel aastal Slovakkias. Parima tulemuse eestlastest sai kirja Rasmus Kivila Jr, kes mängis kõigil kolmel päeval 74 lööki (kokku +3) ning see andis 15. koha. Hart Oskar Aoveeri ringid olid 77, 79, 77, mis tagasid talle jagatud 37. koha. Võitjaks krooniti suure eduga teiste mängijate ees inglane Ben Bolton.

Neidude arvestuses sai jagatud 47. koha Iiris Mätas (ringid 81, 81, 80) ning Kirke Kiige oli tabelis 52. positsioonil (ringid 81, 85, 84). Võidu võttis Itaalia esindaja Natalia Aparicio.

Võistkondlikult sai Eesti 23. koha. Meie ette jäi ühe löögiga Wales ja kahe löögiga Portugal. Võistkondlikus arvestuses sai võidu Prantsusmaa.

Rasmus Kivila Jr 15. koht on ajaloos paremuselt teine koht. Vaid Carl Hellati jagatud neljas koht 2017. aastal on seni parem olnud. Richard Teder sai 2019. aastal 16. koha.

Mid-amatööride võite kaitsesid Palm ja Saaroja

Pärnus toimunud Mid-Am Open by Assa Abloy golfivõistlusel jätsid eestlased seekord kõik esikolmiku kohad koju. Meeste klassis kaitses tiitlit Marten Palm (Niitvälja Golfiklubi) ning naistes Getter Saaroja (Rae Golfiklubi).

Uus golfiväljak Eestis

Sellest suvest alates on kõigile avatud golfiväljak Pivarootsis, Uus-Meremäel. Pärnu maakonnas asuv lühike 9-rajaga väljak on näiteks heaks vahepõikeks Saaremaale sõites kiireks golfiringiks. Ühe ringi hinnaks 30 eurot ning kaardilt leiab koha üles kasutades seda linki.

Peale golfi saab mängida ka padelit, discgolfi, teha tutvust suuremate ja väiksemate loomadega ning ujuda suures tiigis või mererannas. Kohale võib minna ka kaatriga.

Lisainfo: tiitvillig@gmail.com, 505 3508.

Taas Hispaania pidu Rootsis

Hispaania golfi imeline suvi sai jätku Rootsis, kus selgusid naiste individuaalsete Euroopa meistrivõistluste parimad. Kaksikvõidu said Hispaania mängijad.

Eesti esindaja Elizaveta Sofia Reemeti (Estonian Golf & Country Club) ringid olid 76, 82, 77 (kokku +22) andis 126. koha jagamise 144 mängija seas. Cut’i piiriks sel aastal oli +10.